Internetové stránky provozované Tichý svět - chráněná pracoviště, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

Pomozte nám udržet pracovní místa pro neslyšící

24. dubna 2021

Crowdfundingová sbírka na podporu nejvíce omezených provozů Tichého světa - chráněných pracovišť, o. p. s.

Pomozte nám udržet pracovní místa pro neslyšící 

V Tiché kavárně a cukrárně jsou zaměstnáni neslyšící kolegové, kteří mají jedno společné. Nejraději pracují s lidmi a svět dobrot a kávy se stal jejich zázemím, kde mohou uplatnit své schopnosti a dovednosti v bezpečí a bez bariér. 

V současnosti jsou Tichá kavárna i její mobilní verze Kavárna na kolech kvůli vládním opatřením dlouhodobě zavřené a Tichá cukrárna se potýká s nedostatkem objednávek. To vše se nevyhnutelně projevilo na získávání finančních prostředků nutných k udržení provozu těchto projektů a k vyplácení mezd. 

V jarní vlně pandemie se organizace Tichý svět - chráněná pracoviště rozhodla podpořit bojovníky v první linii a zároveň své zaměstnance v Tiché cukrárně, aby nepřišli o práci, kampaní “Oslaďme jim život”. Díky této akci bylo zaměstnancům v IZS posláno 127 krabic občerstvení (dortů, koláčů či zákusků). 

S podzimem a příchodem dalších vládních opatření se zaměstnanci Tichého světa domluvili, že vlastní zaměstnaneckou sbírkou podpoří rozvoz občerstvení pro pracovníky covidových oddělení ve Fakultní Nemocnici v Motole a tím opět také Tichou cukrárnu. 

Nynější situace a délka všech restrikcí je pro provozy Tichá kavárna a Tichá cukrárna natolik vážná, že teď potřebují pomoc oni. Udržet pracovní místa pro neslyšící kolegy, aby se mohli i nadále těšit do práce, péct a obsluhovat své zákazníky, to je teď hlavní mise organizace Tichý svět - chráněná pracoviště. A právě s tímto nelehkým úkolem může pomoci i veřejnost, a to prostřednictvím sbírky přes portál Donio. 

A jak se říká, nebude to pomoc zadarmo. Za různě odstupňované příspěvky nabízí kavárenské a cukrářské provozy sladké, hořké odměny i zážitkové odměny. Příznivci kávy a milovníci dobrot tak mohou podpořit dobrou věc a zároveň získat výběrovou zrnkovou kávu, kvalitní ořechové krémy nebo také své symbolické místo v kavárně (vlastní židli) či kurz pečení. Leckoho určitě potěší video poděkování v českého znakovém jazyce nebo krásné šité andělky z provozu Tichá jehla. 

V této složité době je potřeba pomáhat na spoustě místech, a proto bude celá organizace Tichý svět - chráněná pracoviště velmi vděčná, pokud si vyberete právě ji. Díky vaší podpoře nebudou muset neslyšící zaměstnanci opouštět svou práci a potýkat se s existenčními potížemi. A to je opravdu důležitá a smysluplná pomoc, za kterou všichni barmani, číšníci a cukráři velice děkuji.